niedziela, 1 stycznia 2017

Sowieci. Piotr Zychowicz

Sowieci 

Książka Zychowicza w odróżnieniu od poprzednio wydanych książek tego autora  nie jest publikacją kontrowersyjną . 

Komunizm był systemem bardziej krwiożerczym od hitleryzmu i to jest główna teza , felietonów autora i wywiadów przeprowadzonych z wybitnymi sowietologami .

Po latach jakie upłynęły od zmian ustrojowych w Polsce , pamiętając jedynie ostatnią epokę komunizmu pod rządami Jaruzelskiego , zapominamy o skrajnie antyludzkiej wymowie tego systemu , narzuconego Polsce , przez Stalina,  przy pomocy sowieckich bagnetów .

 Wywiad Zychowicza z Pawłem Wieczorkiewiczem , przeprowadzony tuż przed śmiercią profesora , ukazuje nam wizję imperialnych planów postsowieckiej Rosji wobec państw Europy , a zwłaszcza państw Europy środkowej . Dzisiaj niestety jesteśmy świadkami realizacji tych planów. . Ukazany w książce mechanizm ,  systemu sowieckiego , posługiwania się agenturą wpływu , tak jak to miało miejsce podczas wojny domowej w Hiszpanii oraz w działaniach wobec Polski międzywojennej , wykorzystując w tym celu komunistyczne formacje polityczne . Zychowicz zwraca uwagę na nadal istniejącą  postsowiecką  agenturę wpływu , nie tylko w Polsce ale także w Europie zachodniej .

Pamiętajmy system komunistyczny doprowadził do masowych zbrodni : terror w okresie rewolucji , system Gułagów, wywołanie głodu to tylko niektóre zbrodnie przedstawione przez Zychowicza . Zdumiewjące , ze obecnie w Polsce pojawiają się jakieś tęsknoty za przeszłością , której trwałym elementem były zbrodnie komunistyczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz